середа, 23 грудня 2015 р.

ІВАНУ ЧЕРНЕЦЬКОМУ – 80


 «Озирнусь на пройдені дороги й бачу: рідні мені – Холмщина і Волинь, близькі Херсонщина і Одещина», - так розповідає про себе майстер слова Іван Чернецький.
  Народився  письменник 23 грудня 1935 року в селі Злоєць на Холмщині.  На початку 1945 року сім'я примусово переселена в село Біляївку на Херсонщині. Там пішов до 1-го класу, а 10-й закінчив у Луцькій середній школі № 1. Потім навчався на історико-філологічному факультеті Луцького педінституту ім. Лесі Українки. Вчителював на Одещині й Волині. За фахом — педагог. За покликанням і родом діяльності – літератор, за станом душі-поет. 
«Коли нестерпно болить тіло, з уст зривається стогін. Коли од відчаю болить у душі, під серцем ворушаться вірші», — цю закономірність він остаточно усвідомить ще на студентській лаві. Відтоді Муза вже ніколи не покидатиме поета.
              З 1964 року працює у Волинському обласному краєзнавчому музеї. З 1965 року зазнає репресій, його помешкання обшукує КДБ, вилучають вірші, виключають із комуністичної партії. Пізніше працював у Луцькій міськраді, брав участь у створенні Товариства українських книголюбів, яким керував 20 років. У період перебудови очолював Луцьку міську організацію Товариства української мови імені Тараса Шевченка.
Збірки: «Яблуневий сад» (колективна), «Заручини», «Зелені хатинки», «Двоколос», «Переклик», «Сльоза», «Зірниці», «Літа», «Подорожник». Загалом у творчому доробку поета – до двох десятків книжок поезії, прози, видань для дітей.
Іван Чернецький – член Національної спілку письменників України, лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського та інших премій. Окремі твори перекладені російською, білоруською та польською мовами. Його поезія і проза щира, беззахисно відверта, високохудожня і правдива.
Сам  ювіляр, осягаючи прожите й пережите, зрікає: «Моя любов, моя стезя... Обоє вони мені накреслені судьбою». Відданість цьому життєвому кредо він повсякчасно доводить і словом, і діянням.
З нагоди 80-річчя від дня народження  Івана Чернецького у бібліотеці - філії №2 відбувся бібліомікс «До тебе Музо рідна пригорнуся». Користувачі книгозбірні. мали можливість ознайомитися з життєвим та творчим шляхом письменника..