середа, 25 квітня 2018 р.

ЧОРНОБИЛЬ: ПАМ'ЯТЬ.ТРАГЕДІЯ. БІЛЬ..

       Минають роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей... Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. 
     З нагоди відзначення 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи завідувач бібліотеки Зоя Костюк провела для користувачів бібліотеки літературний альманах «Чорна спадщина Чорнобиля».
      Відлік від злопам’ятного дня вже перейшов рубіж тридцятиріччя, але події, пов’язані з цим днем, раз у раз знаходять своє висвітлення у творах українських і зарубіжних письменників. За гарячими слідами катастрофи вийшли твори Юрія Щербака «Чорнобиль» та Лідії Віриної «Тієї вогненної ночі», які вражають своєю правдивістю. Всеукраїнській біді присвячені поеми Івана Драча «Чорнобильська мадонна», Бориса  Олійника «Сім». Спогади безпосередніх учасників тих подій зібрані в книзі «Біль і тривоги Чорнобиля» та Володимира Шовкошитного «Я бачив». Всі ці твори зіткані із правди, скорботи і мужності людей, що ввібрали у своє серце біль Чорнобильського лихоліття. Про ці та книги інших авторів  йшла мова на заході.
До уваги читачів у бібліотеці влаштована викладка літератури «Чорнобиль: загублений світ».