середа, 2 грудня 2020 р.

КІБЕРБУЛІНГ: ЗАХИСТИТИСЯ МОЖЛИВО?

 Сьогодні молодь вже не уявляє свого життя без інтернету та соціальних мереж. Віртуальний світ, як і реальний, несе низку ризиків для дітей. З розвитком новітніх технологій у сучасному світі з'явився такий вид цькування як кібербулінг. Світ, у якому діють кібербулери, начебто, не є реальним, але шкода, яку вони можуть нанести дітям, непоправна!

Щоб відповісти на запитання та дати поради щодо способів боротьби з онлайн-булінгом, 01 грудня у 10-му класі ЗОШ №7 відбувся дискусійний простір під назвою: «Кібербулінг: захиститися можливо?», який провела бібліотекар бібліотеки-філії #2 Нововолинської централізованої бібліотечної системи Ольга Костюк. На захід була запрошена психолог ЗОШ №7 Салабай Людмила Валеріївна, котра розповіла про залежність від інтернету та роздала присутнім анкети «Цькування в соціальних мережах». Також участь в заході взяла завуч з виховної роботи Костюк Оксана Серафимівна та поділилась випадками кібербулінгу з власного життя.

Учні дізнались безліч вичерпної інформації:  що таке кібербулінг,  та як його розпізнати, як відбувається цькування в соцмережах, як можна уберегтися від небажаних наслідків користування інтернетом, що робити жертві онлайн-насилля та як їй допомогти.

З метою кращого засвоєння матеріалу, присутні переглянули цікаві та повчальні відео-ролики. Учні були активні та уважні, жваво спілкувались, відповідали на питання, дискутували.

Сьогодні інтернет є невід’ємною частиною повсякденного життя. Прогрес – явище різнобічне, яке разом із користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Дорослим та, особливо, дітям слід навчитись безпечно користуватись інтернетом, комп’ютером та іншими інформативно – комунікаційними технологіями, щоб не зазнавати кібер насилля. Сподіваємось, ми їм у цьому допомогли!

P.S. Щиро дякуємо за сприяння та співпрацю завучу з виховної роботи Костюк Оксані Серафимівні, психологу Салабай Людмилі Валеріївні та класному керівнику Хілько Валентині Іванівні!