пʼятниця, 28 липня 2023 р.

ЕТАПИ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ

       У  день хрещення Київської Русі-України 28 липня Україна  вдруге відзначає на державному рівні День Української Державності.

        Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира.

        Святкуючи його, ми вшановуємо традиції національного державотворення, які мають понад тисячолітню історію. Ми засвідчуємо також і повагу до  знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

      День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – російську федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.

    З нагоди державного свята 25 липня у бібліотеці відбувся бібліомікс «Українська державність – мій символ, моя Віра, мій Вибір». Завідувач бібліотеки Зоя Костюк допомогла  дізнатись присутнім як сотні років Україна виборювала свою державнісь, свою незалежність, свою свободу.                        Ознайомила з книжковою виставкою, на якій представлені книги з історії нашої держави, висвітлені етапи українського державотворення, а також інформація про історичні постаті, які відіграли значну роль на шляху становлення української державності.