понеділок, 16 березня 2015 р.

ЗНАЙОМТЕСЬ - НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
Антощак М. В. Воістину люблю : поезії / М.В. Антощак ; передм. Г. Лютого ; худож. Х. Левицька. — Тернопіль : Терно-граф, 2012. — 123 с. : ілюстр.


        У збірці поезій «Воістину люблю» молодого автора Миколи Антощака із Бердянська Запорізької області розкриваються почуття любові до рідного краю, матері-України. Вірші озираються відкритістю, одкровенням, почуттям вдячності близьким та рідним людям. Молодий поет намагається висповідатися перед читачами за пережите і переболіле. Поезія його безпосередня, щира і відкрита. Тематика творів різноманітна — від патріотичної до інтимної лірики.


 Бондарчук А. Знімали у тайзі кіно про хліб : повість. Непокарані вбивці нації : документи і матеріали / А .  Бондарчук . - Луцьк : Терен, 2013. - 212 с.
Волинський письменник та журналіст Андрій Бондарчук представив свою нову книжку «Знімали у тайзі кіно про хліб».
Книжка умовно складається з двох частин, власне художньої повісті, та документальних матеріалів про Голодомор 32-33 років.
«Автор художнього твору, повісті «Знімали у тайзі кіно про хліб» у наступних розділах коментує цифри факти, спогади свідків цієї страшної біди. Трагічні сторінки історії українського народу, який з вини правлячої КПРС зазнав значних втрат
Тож вся вона є єдиним цілим: трагічні сторінки історії українського народу, який з вини правлячої КПРС зазнав непоправних втрат, про що нагадує нам трагічний ювілей - 80-річчя Голодомору.

Гуменюк Н. Коханий волоцюга : повісті / Надія Гуменюк . – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2014 – 224 с .
Романтичні, зворушливі та приголомшливі історії кохання від відомої письменниці!
Вісім повістей про кохання, які пронизують кожне серце, зігрівають добротою і дарують спокій та гармонію. У кожного з нас є історія, переживши яку розумієш, що вже ніколи не будеш таким, як раніше. Книжка — це спогади про життя і роздуми про кохання, які допоможуть зрозуміти себе і навчитися пробачати...
Він любить дикий присмак мандрів і понад усе цінує волю, але з усіх усюд знову і знову повертається до тієї, яка так і не сказала йому: «Залишся!»...
Старша сестра давно викинула цього каліку і з квартири, і зі свого холодного серця, а вона їде до нього, щоб залишитися поряд з коханим назавжди...
Невиліковна хвороба забирає у жінки пам`ять, але не може забрати її саму у того, хто готовий заради неї на все...

Колодійчук Є. Бульдог на курорті : гуморески, оповідання / Є. Колодійчук. - Київ : Літопис – ХХ , 2003. - 72 с.
Поет, журналіст, лауреат літературних премій імені Остапа Вишні та Степана Олійника Євген Колодійчук є автором близько 10 книг. Остання, «Роса на серці», побачила світ у рік смерті письменника.
Народившись у мальовничому селі Мар’я-Воля поблизу Володимир-Волинського, Євген Сергійович на все життя зберіг теплі почуття до рідного краю. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Працював у друкованих виданнях – журналі «Україна», газетах «Молода гвардія» та «Урядовий кур’єр». Залишив у спадок українцям свої гумористичні твори та поезії. Свій спочинок Євген Колодійчук знайшов на батьківщині в с. Мар’я-Воля, де, за заповітом, і похований.

Колодійчук Є. Бульдог на курорті : гуморески, оповідання / Є. Колодійчук. - Київ : Літопис – ХХ , 2003. - 72 с.
Вiдомий украiнський письменник, автор десяти книжок: ryмору та сатири, народознавчих видань, кількох збiрникiв про народну та нетралицiйну медицину, поетичних дитячих творів.
Але ще одна грань творчих зацікавлень  письменника практично невідома читачеві - це його лiричнi вiршi, якi вiн без вiдриву вiд виробництва, тобто від його журналістської праці,
 пише потроху все своє творче житгя,
Чимало з тих поетичних твopiв - пiсеннi тексти, до деяких із них майстер створив i власну музику.  Мабуть, так i творились колись
у народі пісні. Може і нинi не перевелися у нас самородки?

Корсак І. Борозна на чужому полі : роман / І . Корсак , - Київ : Ярославів Вал , 2014 – 272 с .
Це книжка про легендарну родину братів Тимошенків. Старшого брата Степана вважають батьком американської прикладної механіки, Володимир був членом уряду Рузвельта, а Сергій — міністром шляхів уряду УНР, в еміграції, мешкаючи в Луцьку, обирався послом і сенатором сейму, а ще він започаткував модерний український стиль в архітектурі (у Грузії та Росії, Україні й Польщі, Чехії та Канаді, Парагваї та Аргентині будували за його проектами). А ще Сергіїв син Олександр був головним архітектором метро у Вашингтоні, будував хмарочоси в Нью-Йорку, закладав підвалини Товариства українських інженерів Америки...
Роман «Борозна в чужому полі» належить до тих творів, у яких факти історії можна вважати уроками для сучасників, пише bukvoid.com.ua. Так, трагічний другий зимовий похід розглядається крізь призму неладу, недовіри, а то й драматичного суперництва та протистояння політиків, що призвело державу та їх самих до загибелі...

Корсак І. Мисливці за маревом : роман / І . Корсак , - Київ : Ярославів Вал , 2014 – 224 с .
Це дещо химерна книга про те, що гідність людини не здолає навіть сокира ката. Сокира та вищербиться, іржа її сточить, а слово Данила Братковського непідвладне назавше іржі чи тліну.
А ще в книзі йдеться про кохання і гідність, які зі зброєю у руках, як поверне життя, боронити варто…
Іван Корсак пише про сучасність так само талановито і несподівано як і про нашу славну минувшину.
У романі Іван Корсак створив унікальний духовний образ української людини доби пізнього Відродження – Данила Бортковського, який був змушений жити серед магнатсько-шляхетської верхівки Речі Посполитої, перебувати до неї в опозиції, і врешті-решт, виступити проти цієї несправедливої, облудної і жорстокої системи.Особливо широко автор розгортає тему моральних цінностей. Читачі, постійно перебуваючи в напрузі закрученим сюжетом, мають можливість порівняти життя трьохсотлітньої давнини із сучасністю. В романі відбувається постійна боротьба добра і зла. Носіями зла як і тоді, так і тепер є особи, наділені владою, ті, хто має за народні гроші служити цьому.

Лис В. Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї : роман / В . Лис . – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2014 – 240 с .
Книга-літопис від лауреата численних нагород та премій Володимира Лиса — це життєвий досвід на перший погляд звичайної сільської жінки, бабусі Пелагеї.
Ця мудра й милосердна жінка пережила війну й роки поневірянь, виховувала дітей і рятувала життя людей, вірила в силу трав та давні легенди. На долю Пелагеї випали біль і щастя, кохання та втрати, вона знала таємниці природи і найзаповітніші секрети людей. Цілителька Пелагея розкриє вам таємницю щастя, яку розкрило їй саме життя.
«Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Пелагеї» не просто книжка — це літопис народного досвіду, пам`ятник правічній мудрості українського народу. Це та сама велика мудрість нашого народу. І можливість долучитися до неї — велике щастя. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока — і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.

Мацерук Г .  По кому росте трава : повісті, оповідання, новели / Г.  Мацерук . – Чернівці : Букрек ,  2013 - 576 с .
Видання художнє і меморіальне водночас, адже йде до свого читача не тільки великим гуртом різноманітних, схожих і протилежних за характерами літературних героїв зразка 80-х минулого сторіччя, а й світлою пам’яттю про автора, який залишився у тій епосі й озивається до нинішнього покоління щирим, чесним, правдивим голосом.Поліщук А . Неоголошена війна / А . Поліщук . – Нововолинськ : Формат , 2014 . – 120 с .
Дорогi читачi, дорогi украiнцi, панi i панове, звертаюся до вас, тих, хто вiзьме в руки мою збiрочку вiршiв, молитовно прошу ycix низько вклонитися нашим захисникам, солдатам збройних сил України, добровольцям i yciм небайдужим дюдям, хто хоча би крихтою подiлився зi свого достатку заради майбутньоi перемоги. А вона таки настyпить, неодмiнно настyпить, i я в це вiрю. Дай Боже усiм вам, нам здоров'я i витримки. Прошу хвилиною мовчання пом'януги ycix загиблих у цiй неоголошенiй війнi.

Сидоренко Б. Опромінені дні: соціальна фантастика; оповідання; кіносценарій; публіцистика; поезії; фрашки / Б. Сидоренко. – Луцьк: Надстир’я, 2014. – 244 с.
У книзі зібрана розмаїта жанрова колекція, тому кожен читач зможе віднайти щось для себе. Тривожну назву книга отримала від кіносценарію, в якому йдеться про виживання пересічних українців в атмосфері свавілля більшовицьких чиновників до і після техногенної катастрофи на ЧАЕС.
  Стасюк Софія. Екзекуції : поезія, проза / Софія Стасюк. – Чернівці : Букрек, 2013. – 92 с.
      Нова книга Софії Тарасюк «Екзекуції» вражає тематичним ( кохання, батьківщина, космос…) та формо-змістовим ( верліброво-традиційна школа) розмаїття віршів. Крім того, авторка робить перші кроки у незбагненний світ прози. Вона по-своєму осмислює долю митця, синтезуючи при цьому всі різновиди мистецтва: літературу, музику та живопис.


  Ілюстрована історія Києва / Київська міська державна адміністрація; НАН України. Інститут історії України. – Київ : Фенікс, 2012. – 424 с.: іл.
Київ – одне з найдавніших європейських міст. Вчені Національної академії наук України, які працювали над цією книгою, прагнули донести до сучасного читача основні закономірності розвитку багатовікової історії міста.
Київ народжувався на місці поселень полянського племінного союзу і поступово поширював свій політичний та культурний вплив на величезний простір Східної Європи. Будучи національним центром українського народу, він одночасно посів почесне місце в історії російського та білоруського народів. Через Київ впродовж багатьох віків здійснювалися економічні й культурні зв'язки двох Європ з різною політичною долею – Східної і Західної.
Тепер, коли на наших очах виникають контури єдиної Європи, внесок Києва і киян у розвиток європейської та світової цивілізації стає предметом загального інтересу. Працюючи над книгою, її автори враховували це.

Авторський колектив використав праці своїх попередників, але подав власний погляд на багатобарвну, героїчну, часом трагічну історію міста-героя Києва – політичного, економічного і духовного центру сучасної незалежної України. Книга розрахована на широке коло читачів