вівторок, 9 травня 2023 р.

9 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЄВРОПИ

    Сучасна Європа – це Євросоюз, що поєднав європейські країни заради спільного стабільного розвитку. Країни Європи – це наші найближчі сусіди, які пройшли тривалий і важкий шлях до незалежності та процвітання.

         Україна – європейська країна. Ми завжди тяжіли до співпраці з іншими європейськими державами, переймаючи їх досвід та віддаючи власні надбання.

Україна географічно є частиною Європи, і тому наше прагнення стати країною – членом Європейського Союзу цілком оправдане та логічне і знаходить підтримку в серцях наших громадян.

         Згідно указу президента України, 9 травня Україна починає відзначати День Європи спільно з країнами Європейського союзу. З нагоди свята, у бібліотеці-філії №2 в рамках молодіжної вітальні «Співрозмовник» відбулась колоритна подорож «Пізнавальний гід Європою». Разом з бібліотекарем Ольгою Костюк присутні здійснили захоплюючу відео подорож країнами Європи, охоче взяли участь у вікторині, яка перевірила їх ерудицію та рівень знань про Європу і країни Євросоюзу і, звісно ж, познайомилися з кращими зразками  європейської літератури, а саме творами  Вільяма Шекспіра, Йоганна Ґете, Даніеля Дефо, Оноре де Бальзака, Мігеля де Сервантеса, Ганса Крістіана Андерсена та багатьох інших митців слова.

         Подорожуючи по меридіанах і паралелях різних країн Європи, присутні усвідомили, що найбільша цінність кожної країни – це її народ. Народ, який створює історію, культуру, збагачує її та береже надбання минулих поколінь. Ми, українці, живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний стати повноправним мешканцем європейського  дому!