вівторок, 16 травня 2023 р.

А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ…

          Напередодні Всесвітнього дня вишиванки в рамках клубу за інтересами «Світ гармонії» у бібліотеці відбулася  творча палітра «Моя вишиванка в кольорах України».

             Ведуча заходу завідувач бібліотеки Зоя Костюк розповіла присутнім, як із далекого минулого прийшло до нас вишивання. Як виникло воно з любові до рідної землі та потреби не лише бачити красу, а й творити її власними руками. Адже українська вишиванка – це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. Символічні кольори – червоне і чорне, як у пісні, ними пройнята вся історія нашого народу.

       Широку палітру вишиванок представила учасниця клубу Костюк Галина. Вона розповіла про родинні традиції вишивки,  які передаються із покоління в покоління.

        На захід були запрошені місцеві майстрині Матвєєва Валентина та Гоцик Роксолана, які продемонстрували вишивки бісером та стрічками, поділилася технікою виконання, котрими вправно та майстерно володіють. А ще подарували присутнім натхнення та гарний настрій.

        Як радісно усвідомлювати, що ми не забуваємо свої традиції та передаємо їх із покоління в покоління».

      У бібліотеці влаштована виставка-інсталяція, яка виграє  барвами кольорів «Вишиванка –символ української душі».

         Література, представлена на виставці, допоможе відвідувачам познайомитись з історією, з символами і традиціями української вишивки.

        Радо запрошуємо до бібліотеки філії №2 на Академіка Амосова, 4.